Ciltteki Lekeler


Ciltteki lekeleri gidermek için losyon formülleri nelerdir? Ciltte oluşan lekelere karşı doğal yöntem nedir? Cilt lekelerini, bitkisel yöntemlerle yok etmek için tarif nedir?

Güzellik uzmanı, "Suna Dumankaya" ciltteki lekeleri gidermek için, doğal losyon öneriyor.

CİLTTEKİ LEKELERİ GİDERMEK İÇİN LOSYON

1 çay kaşığı amonyak,
1 çay kaşığı peridrol,
1 çay kaşığı saf su,
1 çay kaşığı sabun.

Kullanılmamış bir sabunu rendeleyin ve diğer malzemelerle karıştırın. Cildinizin hassaslığını ölçmek için, önce elinizin üstüne sürüp test edin. Daha sonra lekelerin üstünde bekletip, bol su ile yıkayın. Bu karışımı haftada bir kez uygulayabilirsiniz. Dışarı çıkarken güneşten koruyucu ürünleri kullanmaya dikkat edin.

ÇİLLER

Çiller için bitkisel bakım önerileri nelerdir? Çiller bitkisel yöntemlerle giderilebilir mi? Çiller için bitkisel tedavi yöntemleri ve bitkilerin hazırlanışları nasıl olur? Çiller nasıl temizlenir? Çiller nasıl giderilebilir? Çilleri yok etmek mümkün müdür?

Güzellik uzmanı, "Suna Dumankaya" çiller için, doğal formül öneriyor.

ÇİLLER İÇİN DOĞAL FORMÜL

1 çorba kaşığı keten tohumunu, bir çay bardağı su ile kaynatıp, 10 dakika kadar demlenmesini bekledikten sonra cildinize sürün. Karışımı 20 dakika, yüzünüzde beklettikten sonra temizleyin.

Bir tutam maydanoz, yarım çay kaşığı tuz, yarım limon suyu, bir tatlı kaşığı bal ve sütü blenderde karıştırın. Bu karışımı cilde sürüp, 30 dakika beklettikten sonra ılık su ile durulayın.

100 gram beyaz barbunyayı, bir gece önceden ıslatıp, ertesi gün suda kaynatıp, elde edilen suyu cildinize uygulayın. Bu suyu, 5 gün buzdolabında muhafaza ederek, uygulamayı tekrarlamanız öneriliyor.

0 Yorum:

Yorum Gönder